• Święto Patrona Szkoły

  • Informatycy na zajęciach w WWSI

  • "Bóg Honor Ojczyzna. 100 lat Niepodległości Polski"

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu.

  • Praktyki w Grecji

    Rekrutacja rozpoczęta!!!

  • Nasi strażacy uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  • Obchody Święta Niepodległości w Zielonym

Zaproszenie na jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach

Jubileusz 60-lecia

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

W marcu uczniowie kierunku Technik Informatyk odbyli praktyki w Grecji.

GRECJA

13 stycznia bieżącego roku, tak jak we wszystkich pionkowskich szkołach średnich, u Śniadeckiego odbył się bal studniówkowy, który dla uczniów klas: IVef, IVep był czasem tworzenia rzeczywistości i cudownych momentów do kolekcji wspomnień. Piękne, długie, wieczorowe suknie i śliczne fryzury pań, eleganckie garnitury z muchami panów świadczyły o szczególnym charakterze tego spotkania.
Tradycyjnie już ten magiczny wieczór i czarowną noc rozpoczął polonez.

Było pięknie i dostojnie. Rodzice nie kryli wzruszenia wpatrując się w swoje dorosłe już pociechy, a nauczyciele zachwycali się klasą i elegancją, z jaką ich podopieczni wykonywali ten tradycyjny polski taniec chodzony.
Wyjątkowy nastrój studniówkowego wieczoru podkreśliła p. dyrektor Agnieszka Stępień, która powitała przybyłych gości, a wśród nich obecną p. Jolantę Sarnecką– Buczek,zastępcę burmistrza Pionek.
Pani dyrektor przekazała maturzystom, aby umiejętnie wykorzystali czas stu dni przed maturą i by życiowy sprawdzian ich wiedzy wypadł dla wszystkich pomyślnie.
Pani Jolanta Sarnecka – Buczek w swoim przemówieniu szczególne słowa skierowała do uczniów klas czwartych,życząc im zrealizowania życiowych planóworaz wspaniałej zabawy, dużo wrażeń, miłych przeżyć i niezapomnianych wspomnień.
Bal studniówkowy to również chwile podziękowań. W imieniu tegorocznych maturzystów głos zabrała Eliza Tarczyńska i wyraziła słowa wdzięczności Dyrekcji , Wychowawcom, Nauczycielom i pracownikom szkoły za lata trudu, które upłynęły nad kształtowaniem charakterów młodych ludzi, za poświęcony im czas i wysiłek. Klasy przedmaturalne reprezentowała Agata Baran, która życzyła starszym kolegom i koleżankom tego, aby szukali w sobie siły, by stawić czoła wyzwaniom, jakie stawiać będzie los na ich drodze i by pielęgnowali to, co w życiu wartościowe i co najważniejsze…, a zmieniali to, co niewarte uwagi.
Wznosząc toast pomyślności p. dyrektor zaprosiła do dobrej zabawy. Nie zabrakło też upamiętnienia tych ważnych chwil wspólnym zdjęciem maturzystów z nauczycielami.
Po części oficjalnej i smacznym posiłku wreszcie ruszyła szalona zabawa. Na ten jeden wieczór czwartoklasiści mieli szansę zapomnieć o nieuchronnie zbliżającej się maturze. Na parkiecie pojawiły się wszystkie pary – uczniów i nauczycieli. Sala w granatowo – białej scenerii mieniła się od kolorów kreacji. Młodzież bawiła się kulturalnie i do białego rana zarówno przy wolnej, jak i szybkiej muzyce. O północy nie zabrakło też płonącego , pysznego tortu.
Życzymy wszystkim, aby ta noc została długo w pamięci i była pięknym wspomnieniem z lat szkolnych.

 

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny