• Praktyki w Grecji. Zachęcamy do śledzenia relacji z wyjazdu w mediach społecznościowych szkoły

    Zdjęcia do obejrzenia w GALERII.

  • Kliknij w baner, aby dowiedzieć się więcej i zgłosić swój udział

  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

    Brawo dla Szymona i Kacpra!!!

  • JUBILEUSZ 60 -LECIA SZKOŁY! PRÓBY CZAS ZACZĄĆ …

  • ANDRZEJ CIESIELSKI - WARSZTATY FILMOWE DLA FOTODZIENNIKARZY

  • FOTODZIENNIKARZE, POLSAT I TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO

Zaproszenie na jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach

Jubileusz 60-lecia

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniu 14 maja 2018 roku w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się uroczysta gala z okazji podsumowania międzywojewódzkiego konkursu historyczno – literackiego „Dziękuje Ci za Niepodległą. List do…”. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu był Andrzej Kryj, poseł do Sejmu RP, a także Katolickie Liceum im. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim. Konkurs został objęty Honorowym patronatem przez Jana Józefa Kasprzyka, szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Wśród zaproszonych na uroczystą galę znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Adrian Kuźlik z kl. IV EP zdobył III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zaś Edyta Kiraga z kl. I EP otrzymała wyróżnienie. Podziękowania otrzymała Agnieszka Stępień, dyrektor ZS Pionki oraz opiekun laureatów konkursu, Jacek Malicki, nauczyciel historii.
- Jestem mile zaskoczony faktem, iż konkurs wzbudził tak wielkie zainteresowanie. Miło mi, że wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z czterech województw, łącznie 206 osób. Niech obchody100 – leciaNiepodległości będą okazją do szerzenia postaw patriotycznych i spowodują wzrost zainteresowania historią, stwierdził w swoim wystąpieniu organizator konkursu Andrzej Kryj.
- Osobiście jestem szczęśliwy z faktu, iż mój udział w konkursie zakończył się zdobyciem III miejsca wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Moja praca skierowana była do gen. Józefa Hallera, dowodzącego „Błękitną Armią”. Dokonania tak wybitnego wodza zawsze wzbudzały we mnie podziw i uznanie, dlatego pragnąłem uhonorować tę wybitną postać - ocenił swój udział w konkursie Adrian.
-Cieszę się z otrzymanego wyróżnienia w konkursie. Mój list skierowany był do Marszałka Józefa Piłsudskiego, który uważany jest za jednego z najważniejszy twórców odzyskania niepodległości przez Polaków – dodała Edyta Kiraga.

 

 

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny