Zaproszenie na jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach

Jubileusz 60-lecia

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniu 8 maja 2019 roku w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach po raz drugi odbyły się zajęcia w ramach Akademii Niepodległości IPN. Zajęcia Akademii Niepodległości rozpoczęły się wykładem prof. dr hab. Marka Wierzbickiego „Józef Klemens Piłsudski (1867-1935) - twórca Niepodległej, Naczelnik Państwa i podkomendny Jan Prot (1891-1957) budowniczy Pionek, legionista, naukowiec i menadżer”.


- Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Zielone reprezentowało 9. członków Szkolnego Klubu Debat Historycznych: Paweł Farbiś z kl. I IT, Andżelika Grabowska z kl. I FP, Szymon Jaworski z kl. I IT, Luiza Szulc z kl. I FP, Bartosz Kołodziejczyk z kl. I IT, Emilia Stachuczy z kl. I IT, Cezary Michalec z kl. I IT, Emilia Węsek z kl. I FP i Mateusz Tomaszewski z kl. I IT. Uczniowie wraz ze swoim opiekunem - mgr Jackiem Malickim otrzymali okolicznościowe indeksy. W ramach Akademii Niepodległości IPN odbył się konkurs wiedzy o bohaterach wykładu. Do rywalizacji przystąpiło 12. uczestników, wśród nich Bartosz Kołodziejczyk, Paweł Farbiś i Szymon Jaworski. Laureatami konkursu zostali: Igor Kowalczyk z kl. 7 C z PSP Nr 5 w Pionkach, Szymon Jaworski z kl. I IT z ZS Pionki, Kacper Hyliński z kl. III B gimnazjum przy PSP Nr 5 w Pionkach, zaś Paweł Frabiś z kl. I IT z ZS Pionki zajął czwarte miejsce. W przerwach ponad 80-ciu uczestników akademii śpiewało pieśni legionowe, a prof. dr hab. Marek Wierzbicki rozdawał i podpisywał indeksy.
- Jestem bardzo zadowolony ze zdobycia II miejsca w konkursie wiedzy o Józefie Piłsudskim i Janie Procie. Udział w Akademii Niepodległości jest dla mnie okazją do poszerzania swojej wiedzy historycznej i zdobywania super nagród oraz poznawania ciekawych ludzi, tak Szymon ocenił swój udział w Akademii Niepodległości.
Kolejny wykład akademii odbędzie się 29 maja 2019 r. i poświęcony będzie Romanowi Dmowskiemu.

  

   

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny