Zaproszenie na jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach

Jubileusz 60-lecia

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniu 12 czerwca 2019 roku na stronach internetowych „ Fundacji przy Wiśle” zostały ogłoszone wyniki VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Pamięć Nieustająca”, którego laureatami zostało 43 uczniów Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie z całej Polski, w tym przedstawiciele Zielonego.

Nagrody główne otrzymało 14 osób:
- Angelika Świątek i Weronika Zawadzka z kl. I FP za prezentację multimedialną poświęconą Powstaniu warszawskiemu z 1944 roku,
- Paweł Farbiś – kl. I IT, Przemysław Kutkiewicz, Jakub Wilk i Szymon Jaworski – kl. I IT za film historyczny o Więzieniu Gestapo w Mielcu,
- Kacper Kondej, Eryk Konecki, Adrianna Machnio i Weronika Jagieła- kl. III FP za prezentację multimedialną poświęconą kulturze i gospodarce w II Rzeczypospolitej,
- Jakub Glimasiński – kl. III FP, Edyta Kiraga – kl. II FP, Natalia Kiraga - kl. II FP i Marcelina Mazurek - kl. III FP za prezentację multimedialną, której tematem przewodnim była samotność i cierpienie polskich kobiet w KL Ravensbrück,
Wyróżnienia otrzymało także 29 uczniów: Dominika Kwaśnik – kl. IV EFP, Zuzanna Korcz – kl. I FP, Martyna Zagożdżon – I FP, Robert Kacperczyk – kl. III IT, Krystian Bednarczuk – kl. III IT, Kacper Gregorczyk – kl. III IT, Szymon Zagożdżon – kl. I IT, Natalia Śwital – kl. IV EFP, Joanna Sułek – kl. IV EFP, Agata Baran – kl. IV EFP, Natalia Marczak – kl. IV EFP, Arkadiusz Dąbrowski – kl. IV IT, Szymon Gola – kl. IV IT, Piotr Zawadzak – kl. IV IT, Dominik Mazur – kl. II IT, Emila Stachuczy – kl. I FP, Andżelika Grabowska – kl. I FP, Melissa Petrucci – kl. I FP, Kamila Świątek – kl. III FP, Dominika Ślażyńska – kl. III FP, Anna Zawadzka – kl. III FP, Kornelia Brzostowska – kl. II FP, Michał Fila – kl. I IT, Cezary Michalec – kl. I IT, Mateusz Palka – kl. III FP, Bartosz Kołodziejczyk – kl. I IT, Mateusz Ćwiklak – kl. I FP, Mateusz Stępień – kl. I FP,Wiktoria Michalska – kl. I FP.
ZIELONE zostało wyróżnione jedną z trzech głównych nagród w skali ogólnopolskiej, a Jacka Malickiego, nauczyciela historii, nagrodzono za przygotowanie uczniów do konkursu.
- Jesteśmy mile zaskoczone wynikami konkursu, nie liczyłyśmy na nagrodę, tym bardziej główną. Bardzo cieszymy się z faktu, iż nasza praca została zauważona przez organizatorów konkursu– oceniły swój udział w konkursie Angelika Świątek i Weronika Zawadzka, uczennice z klasy I FP.
- Przygotowując prezentację mieliśmy wiele obaw o końcowy wynik konkursu. Wiadomość o nagrodzie głównej była dla nas ogromnym zaskoczeniem. Cieszymy się, iż znaleźliśmy się w gronie laureatów i czekamy na wyjazd do Warszawy na Wielką Galę z okazji rozstrzygnięcia VII edycji konkursu „ Pamięć nieustająca”, stwierdzili laureaci z klasy III EFP – Kacper Kondej, Eryk Konecki, Adrianna Machnio i Weronika Jagieła.
- Serdecznie gratuluję moim uczniom nagród i wyróżnień. Jestem bardzo zadowolony z faktu, iż po raz piąty ZIELONE zdobyło jedną z główną nagród. W konkursie na etapie szkolnym wzięło udział 86 uczniów, którzy przygotowali pod moim kierunkiem 30 różnorodnych prac. W dotychczasowych siedmiu edycjach konkursu 635 uczniów przygotowało 343 prace zaś 31 otrzymało nagrody główne, a 105 - ciu wyróżnienie. Z ogromną niecierpliwością czekam na Galę Finałową, która odbędzie się na 27 października w Warszawie, stwierdził Jacek Malicki.
ZS Pionki – Jacek Malicki

 

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny