Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2020/2021

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniu 8 listopada 2019 r. w Zespole Szkół im Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbyła się lekcja patriotyzmu z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polaków Niepodległości w 1918 roku. Główny organizator uroczystości –p. Ewa Sterczewska przy udziale p. Anety Kępczyk i p. Patryka Wróbla w sposób wyjątkowy wprowadzili uczestników uroczystości patriotycznej w klimat obchodów Święta Niepodległości. Uroczystość, zgodnie z ogólnopolską akcją „Szkoła do Hymnu”, rozpoczęła się odśpiewaniem o godz.11.11 „Mazurka Dąbrowskiego”.

W dalszej części akademii zaproszeni goście w ciekawy sposób mówili, czym dla nich jest Polska, za co kochają nasz kraj i dlaczego są dumni, iż są Polakami. W te wyjątkowe role wcielili się:p. Agnieszka Stępień, dyrektor szkoły, państwo Wiesława i Janusz Sterczewscy, p. Anna Wrześniak, p. Aneta Polesiak, ks. Konrad Jaśkiewicz, p. Jacek Malicki, Ada Hernik, Kacper Polesiak i Marcin Sarnecki. Wystąpienia zaproszonych gości przeplatane były wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych oraz występami uczniów technikum, w tym Natalii Skiby, Natalii Kiragi, Oskara Frączka i Ady Hernik. Wyjątkowy popis umiejętności wokalnych dali wspólnie p. Agnieszka Stępień, p. Anna Warchoł, p. Wiesław Sterczewski i Zuzana Korcz z kl. II FP. Uroczystość zakończyła się wystąpieniem Dyrektor szkoły, która podziękowała organizatorom i uczestnikom tak wyjątkowego spotkania za aktywny udział w jego przebiegu.
Warto dodać, iż uczestnicy „żywej lekcji patriotyzmu” mieli także okazję obejrzeć okolicznościową wystawę z okazji Święta Niepodległości – 11 listopada, którą przygotowały pod kierunkiem Jacka Malickiego uczennice klasy II FP - Zuzanna Korcz, Martyna Zagożdżon i Weronika Zawadzka. Pan Wiesław Sterczewski zaprezentował oryginalne dokumenty i Krzyż Niepodległości swego taty – p. Wincentego Sterczewskiego, legionisty i żołnierza, który został w tak szczególny sposób wyróżniony przez Marszałka Józefa Piłsudskiego za udział w walkach o wolną Polskę w latach 1919 – 1921.

     

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny