Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2020/2021

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniu 9 listopada 2019 roku w sali konferencyjnej hotelu „Portos” w Warszawie spotkali się już po raz kolejny członkowie i opiekunowie Szkolnych Klubów Debat Historycznych reprezentujących szkoły województwa mazowieckiego. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

ZIELONE reprezentowali członkowie Szkolnego Klubu Debat Historycznych – Emila Węsek, Emila Stachuczy, Bartosz Kołodziejczyk, Mateusz Tomaszewski, Jakub Czerniakiewicz i opiekun Jacek Malicki. Organizatorzy spotkania – Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Fundacja „Polska Debatuje” przygotowali wyjątkowy i ciekawy program dla uczestników debat historycznych. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, które miały określone dla siebie zadania. Grupa I -zawansowana i grupa II - początkujący przygotowywali się w czasie warsztatów naukowych pod kierunkiem trenerów do debaty na temat „Ta izba uważa, że 11. listopada powinniśmy kontynuować międzywojenne tradycje centralnych obchodów państwowych”. W wyniku przeprowadzonych warsztatów z każdej grupy zostały wyłonione zespoły, które wzięły udział w debatach finałowych. W grupie I debatującej na temat „Ta izba uważa, ze powinny powstać jednakowe, uniwersalne podręczniki do nauki historii dla wszystkich uczniów w krajach europejskich” znalazł się Bartosz Kołodziejczyk. W grupie II debatującej na temat „Ta izba uważa, że nasze dobra narodowe powinny zostać zwrócone do kraju” znalazł się Jakub Czerniakiewicz. W tym samym czasie grupa III składająca się z opiekunów szkolnych klubów podczas warsztatów naukowych z Konradem Kiljanem, przedstawicielem Fundacji „Polska Debatuje” przeprowadziła głęboką analizę działalność Klubów Debat w szkołach oraz uczyła się sędziowania debat. Wszyscy uczestnicy warsztatów spotkali się podczas rozgrywania debat finałowych, podczas których wyłonione zostały zwycięskie zespoły. Na zakończenie spotkania organizatorzy wręczyli zwycięskim drużynom oraz ich opiekunom nagrody rzeczowe. Zaprosili także wszystkich na Wiosenny Turniej Debat Historycznych, który odbędzie się w kwietniu 2019 roku w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
- Cieszymy się, iż wzięliśmy udział w finałowych debatach. Mamy nadzieję, iż po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym na zajęciach Szkolnego Klubu Debat Historycznych będziemy mogli powtórzyć swój wynik w kolejny turniejach debat historycznych, podsumowali swój pobyt w stolicy Jakub Czerniakiewicz i Bartosz Kołodziejczyk.

 

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny