"Nauka praktycznych zastosowań oraz wiedzy z zakresu sieci komputerowych w technikum informatycznym realizowana w zagranicznej Spółce" "Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT".

2016/2017

"Rozwój kształcenia zawodowego drogą do aktywizacji młodzieży" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2017/2018

"Praktyczne szkolenie zawodowe szansą dla uczniów z ZS w Pionkach" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2018/2019

"Zielone na europejskim rynku pracy" realizowany w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2019/2020

19 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z młodzieżą zakwalifikowaną do projektu "Praktyczne szkolenie zawodowe szansą dla uczniów z ZS w Pionkach” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na zasadach programu Erasmus+. W ramach projektu 42 uczniów z profili technik informatyk, technik fotografii i multimediów oraz technik eksploatacji portów i terminali wyjedzie na dwutygodniowe praktyki do Grecji. Projekt realizowany jest z greckim partnerem Sagem Training Services. W spotkaniu wzięli również udział rodzice.

Spotkanie miało charakter informacyjno-organizacyjny. Uczniowie jak i rodzice dowiedzieli się jak w praktyce wyglądać będzie cały pobyt w Grecji, gdzie odbywać będą się praktyki i na czym polegał będzie program kulturowy. Na spotkaniu doszło też do podpisania umów między szkołą a uczestnikami projektu. Jest to formalne potwierdzenie zobowiązania do wzięcia w nim udziału. Wydaje się jednak, że i bez tego, wszyscy uczniowie za wszelką cene chcieliby wyjechać do słonecznej Grecji. Spotkanie prowadziła Koordynator Projektu, Pani Anna Żyła.

Warto zauważyć, że jest to już 3 edycja projektu realizowanego dla uczniów Zielonego. Pierwszy raz natomiast do Grecji wyjadą Technicy Eksploatacji Portów i Terminali, którzy po sukcesie Informatyków oraz Fototechników, zostali włączeni do projektu i również praktykować będą w jednym z greckich przedsiębiorstw. W wyjeździe do Grecji, uczniom towarzyszyć będzie czworo nauczycieli naszej szkoły.

Zanim jednak to nastąpi, przejdą oni cykl szkoleń przygotowawczych, który rozpoczyna się pod koniec stycznia, wraz z nadejściem ferii zimowych. Szkolenie obejmie zajęcia z języka angielskiego oraz greckiego, a także szkolenie kulturowe, organizacyjne i zawodowe. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, uczniowie będą mogli w pełni skorzystać z szansy, jaka została im stworzona. Wkrótce na stronie pojawi się więcej informacji wraz z relacją z samych przygotowań. 17 marca natomiast uczniowie wsiądą w autokar, i ruszą na południe Europy, aby podbić grecki rynek pracy!

 

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny