"Nauka praktycznych zastosowań oraz wiedzy z zakresu sieci komputerowych w technikum informatycznym realizowana w zagranicznej Spółce" "Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT".

2016/2017

"Rozwój kształcenia zawodowego drogą do aktywizacji młodzieży" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2017/2018

"Praktyczne szkolenie zawodowe szansą dla uczniów z ZS w Pionkach" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2018/2019

"Zielone na europejskim rynku pracy" realizowany w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2019/2020

15 marca zakończyły się przygotowania naszych uczniów do wyjazdu na zagraniczne praktyki zawodowe, które odbywać się będą w Grecji w dniach 18-29 marca. Są one realizowane w ramach projektu Praktyczne szkolenie zawodowe szansą dla uczniów z ZS w Pionkach. Równolegle do szkoleń, miały miejsce także przygotowania praktyczne i logistyczne, w ramach których zorganizowano transport czy zakwaterowanie, a także wykupiono dla uczniów i nauczycieli odpowiednie ubezpieczenie.

W ramach realizowanych szkoleń, uczniowie mieli 30 godzin zajęć szkoleniowych z języka angielskiego z uwzględnieniem słownictwa specjalistycznego dla profili kształcenia: technik informatyk, technik fotografii i multimediów, technik obsługi portów i terminali. Przeszli oni także szkolenie językowe z języka greckiego podstawowego, obejmujące naukę alfabetu, czytania, podstawowego słownictwa pozwalającego na bazową komunikację, w wymiarze 6 godzin dla każdej z grup szkoleniowych, a do tego także szkolenie kulturowe – warsztaty poświęcone zapoznaniu się z kulturą Grecji, wypracowaniu postaw otwartości, tolerancji, pracy nad przełamaniem barier kulturowych, w wymiarze 5 godzin dla każdej z grup szkoleniowych. Ostatnim elementem całego procesu przygotowań było szkolenie z tematyki doradztwa zawodowego. Warsztaty służyły lepszemu poznaniu realiów rynku pracy: oczekiwań pracodawców, sposobów skutecznego ubiegania się o pracę, czy przygotowywania się do rozmów kwalifikacyjnych, w wymiarze 5 godzin dla każdej z grup szkoleniowych.

 

Uczniowie wraz z rodzicami regularnie uczestniczyli także w spotkaniach informacyjnych, dzięki którym nie tylko zapoznawali się z postępem prac projektowych, ale dowiedzieli się dokładnie jak się przygotować do wyjazdu, ale również co dzięki niemu mogą osiągnąć. Na ostatnim z takich spotkań, uczniowie zapoznali się z regulaminem wyjazdu, który następnie podpisali. Otrzymali oni również certyfikaty, które stanowią formalne potwierdzenie udziału w szkoleniach przygotowawczych.

 

W Grecji uczniom towarzyszyć będzie czworo nauczycieli, którzy odpowiadać będą za bezpieczeństwo uczniów oraz wspierać ich na pierwszych dla niektórych, praktykach zawodowych. Cala grupa zakwaterowana w hotelu Poseidon Palace, gdzie Zielone będzie gościć już po raz 3, w związku z realizowanymi przez nas projektami zagranicznymi. Uczniowie pewnie już nie mogą doczekać się wyjazdu, który poza praktykami, będzie także wzbogacony o ciekawy program kulturowy, w ramach którego zwiedzą Grecją i poznają jej kulturę i historią na własne oczy. Zachęcamy do śledzenia relacji z wyjazdu w mediach społecznościowych szkoły:

Fb Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach

Fb Fotodziennikarze

Fb Technik informatyk z pożarnictwem

Fb Technik eksploatacji portów i terminali - Zielone Pionki

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny