"Nauka praktycznych zastosowań oraz wiedzy z zakresu sieci komputerowych w technikum informatycznym realizowana w zagranicznej Spółce" "Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT".

2016/2017

"Rozwój kształcenia zawodowego drogą do aktywizacji młodzieży" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2017/2018

"Praktyczne szkolenie zawodowe szansą dla uczniów z ZS w Pionkach" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2018/2019

Uczniowie z klas o kierunku technik informatyk oraz fototechnik z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach odbyli dwutygodniowy staż zawodowy w Grecji w miejscowości Leptokaria organizowany w ramach projektu pt. „Rozwój kształcenia zawodowego drogą do aktywizacji młodzieży”.


Uczniowie kształcący się w zawodzie fototechnik mieli okazję uczestniczyć w zajęciach skoncentrowanych na podstawach fotografii i fotometrii, zgłębić temat źródeł światła w fotografii. Był również czas na samodzielne wykonywanie zdjęć, a następnie konsultowanie efektów pracy z mentorem.Bardzo ciekawe były także zajęcia dotyczące wydobywania głębi ostrości ze zdjęć, ze szczególnym uwzględnieniem zdjęć portretowych, krajobrazowych, a także zdjęć w ruchu.Fototechnicy oprócz plenerów w ciągu dnia, mieli także okazję udać się wieczorem do Starego Panteleimonu, gdzie ćwiczyli umiejętności z zakresu robienia zdjęć nocą z użyciem wysokiego ISO.
Fototechnicy szlifowali również swoje umiejętności w zakresie wykonywania portretów studyjnych, aby następnie udoskonalić fotografię w odpowiednich programach graficznych. Najlepsze zdjęcia, które wykonali w ciągu swojego pobytu zostały wykorzystane na wystawie, która wzbudziła duże zainteresowanie u wszystkich zwiedzających.

  

  
Drugą grupą uczestniczącą w stażach byli informatycy. Uczniowie instalowali sterowniki urządzeń peryferyjnych, poznali rodzaje materiałów eksploatacyjnych oraz zasady sporządzania harmonogramu prac konserwacyjnych i przeglądów.Wzięli również udział w zajęciach, w ramach których poznali rodzaje i charakterystykę oprogramowania do monitorowania pracy i diagnostyki komputera osobistego oraz zasady obsługi konsoli naprawy systemu operacyjnego Windows. Informatycy konfigurowali system operacyjny, modyfikowali rejestry i używali wiersza poleceń oraz monitorowali i naprawiali ewentualne usterki w funkcjonowaniu systemu. Pogłębili swoją wiedzę o parametrach technicznych, topologiach i jednostkach miar w sieciach komputerowych.Dużo czasu poświęcili na pracę w zakresie instalacji systemu, sterowników i urządzeń peryferyjnych a także na montaż sieci komputerowej, dostosowując okablowanie i podłączając odpowiednie urządzenia celem uruchomienia sieci.

  

  
Organizatorzy projektu przygotowali dla uczniów Zielonego wspaniały wieczór grecki, podczas którego młodzież świetnie bawiła się przy greckiej muzyce. Oprócz codziennych zajęć praktycznych uczniowie z Zielonego zwiedzili także przepiękne miejsca, m.in. miasteczko Panteleimonas położone na Riwierze Olimpijskiej, podziwiali ruiny zamku w Platamonas. Wzięli udział w wycieczce na Meteory - klasztory zbudowane na skałach.Mieli okazję poznać tajemnice życia mnichów, zwiedzili cerkwie. Fotografie tych przepięknych miejsc pozostaną już na zawsze wspaniałymi wspomnieniami.
Niezapomniane pozostaną również rejs statkiem na wyspę Skiathos i wspólna zabawa z kapitanem, członkami załogi i pozostałymi turystami. Wielką atrakcją był również rejs na złotą plażę, gdzie uczniowie mogli zażyć kąpieli w morzu.

  

  
Podczas grupowego podsumowania całego przedsięwzięcia uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia praktyk zagranicznych. Pożegnanie z opiekunami i mentorami było niezwykle wzruszające.
Fototechnicy i informatycy – zadowoleni z pobytu w Grecji wrócili do Polski. Na pewno niejednokrotnie będą wracać myślami do cudownych chwil, jakie mieli okazję przeżyć w tak uroczym, fascynującym kraju.

  


Projekt numer 2017-1-PL01-KA102-036649 realizowany w ramach Projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego", Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny