1959

  • szkoła została powołana 26.05.1959 r. pismem Ministra Przemysłu Chemicznego
  • początkowo nauka odbywa się w budynku obecnego ZSP Nr 1 w Pionkach
  • pierwszym dyrektorem szkoły zostaje inż. Lucjan Kielesiński , a jego zastępcą inż. Wiesław Jaworowski
  • zajęcia praktyczne nauki zawodu rozpoczynają się w ZTS „Pronit”
  • pierwszym kierownikiem warsztatów szkolnych przy ZTS „Pronit” został p. Kazimierz Woźniak (do 1971r.)
  • istnieją dwie klasy w zawodzie ślusarz remontowo-maszynowy
  • działa szkolna organizacja ZMS- ZSMP

 

1964

  • szkołę przeniesiono do zaadaptowanego budynku ZTS „Pronit” Nr 9
  • stanowisko wicedyrektora obejmuje mgr Marian Sypulski
  • rozpoczyna działalność biblioteka szkolna pierwszą bibliotekarką była pani Grażyna Arendarska
  • organizatorem warsztatów szkolnych jest p. Marian Sałbut
  • powstaje pierwsza drużyna harcerska licząca 35 osób; jej założycielem był druh Zygmunt Ciepielski

 

1965

  • w technikum dla pracujących utworzono drugą specjalność – analiza chemiczna
  • rozpoczęto budowę nowego budynku szkolnego przy ulicy Parkowej
  • kierownikem warsztatów zostaje p. Antoni Łuszczewski

 

1967

  • uczniowie technikum wieczorowego przystępują do pierwszej matury
  • kierownikiem warsztatów „Chemomontaż” został p. Józef Rojek
  • w szkole działa najliczniejszy szczep działający przy Hufcu Pionki ( 320 osób)

 

1968

  • oddano do użytku nowy budynek szkolny mieszczący się przy ulicy Parkowej 6
  • utworzono technikum na podbudowie szkoły podstawowej o jedynej w kraju specjalności- technologia materiałów wybuchowych; w szkole istnieje 12 oddziałów zasadniczej szkoły zawodowej, 6 klas technikum dla pracujących oraz technikum młodzieżowe
  • warsztaty szkolne przy „Chemomontażu” zostały przeniesione do nowej hali na terenie Przedsiębiorstwa Robót Montażowych gdzie funkcjonowały do 1995 roku
  • rozpoczęło działalność szkolne koło TPPR

 

1969

  • w szkole działają następujące zespoły artystyczne: recytatorski, teatralny, taneczny, wokalny, muzyczny
  • zespół taneczny zajął I miejsce w Rejonowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych
  • „Chemiliada” w Tarnowie – uczniowie szkoły zdobywają medale w zawodach sportowych: 4 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy

 

1970

  • „Chemiliada” w Brzegu Dolnym- ilość zdobytych medali: 3 złote, 7 srebrnych i 7 brązowych
  • funkcję kierownika warsztatów szkolnych przy „Chemomontażu” ponownie pełni p. Antoni Łuszczewski
  • utworzono klasy o specjalnościach: ślusarz-mechanik i izolacja antykorozyjna

 

1971

  • trzecia „Chemiliada” w Puławach uwieńczona zdobyciem 9 złotych, 8 srebrnych i 2 brązowych medali

 

1972

  • uczniowie uczestniczą w „Chemiliadzie” w Kaletach i biją rekordy w zdobywaniu medali: 14 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe
  • kierownikiem warsztatów szkolnych przy ZTS „Pronit” zostaje mgr inż. Kazimierz Pieczyński (do 1986r.)

 

1973

  • z inicjatywy mgr tanisława Tomaszewskiego i grupy młodzieży powołano Spółdzielnię Uczniowską: pierwszym opiekunem była mgr Barbara Rubaj ,kolejnymi mgr Krystyna Kwiatkowska, mgr Barbara Szcześniak i mgr Ewa Mikłus
  • Maria Stachowiak i Anna Kostrzewa, reprezentujące szkolny zespół wokalny, zajęły I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Radzieckiej w kategorii duetów
  • Anna Kalbarczyk zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim

 

1974

  • szkoła liczy 1469 uczniów
  • powołano drugiego zastępcę dyrektora do spraw pedagogicznych - mgr Antoninę Nowak ( do 1981 r.)
  • 22 lutego szkole nadano Honorowe Obywatelstwo miasta Fromborka
  • szkoła otrzymała dyplom nadany przez Ministra Przemysłu Chemicznego za aktywny udział w społecznej pracy zgrupowania obozów szkół zawodowych resortu przemysłu chemicznego w harcerskiej „Operacji 1001- Frombork” w latach 1966-1973
  • przyznanie przez Prezydium Krajowego Komitetu Ochrony Zdrowia „Honorowej Odznaki” za aktywną działalność oraz wybitne osiągnięcia w krzewieniu idei narodowego funduszu ochrony zdrowia

 

1975

  • zespół taneczny na przeglądzie grup tanecznych i wokalno-instrumentalnych zajął I miejsce w powiecie; III miejsce przypadło zespołowi wokalnemu; na szczeblu
  • wojewódzkim artyści „wytańczyli” II miejsce
  • zespół taneczny wystąpił w Kozienicach z widowiskiem „Pieśni i tańce dla powiatu”

 

1976

  • Maciej Gula w konkursie recytatorskim w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim zdobył I miejsce, a na ogólnopolskim czwarte
  • zespoły: taneczny i wokalno-instrumentalny zaprezentowały widowisko „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”

 

1977

  • Maciej Gula wziął udział w konkursie recytatorskim zajmując III miejsce w eliminacjach rejonowych i wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich
  • wicedyrektorem szkoły zostaje mgr Antonina Nowak ( do 1982 r.)

 

1978

  • zmieniono profil szkolenia z mechanika maszyn na ślusarza-spawacza
  • Maria Ćwikła zajęła I miejsce w województwie w biegu na 1500 m
  • Jolanta Głos i Danuta Makuch w biegu na dystansie 400 i 800 metrów zajęły odpowiednio I i II miejsce, a Paweł Boduła- I miejsce w skoku w dal

 

1979

  • Piotr Kostrzewa zajmuje III miejsce w drugim wojewódzkim „Konkursie Piosenki Polskiej” w Radomiu
  • Grażyna Jaworska w eliminacjach rejonowych „Konkursu Recytatorskiego” zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich

 

1980

  • Grażyna Gąsior w „Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim” w eliminacjach rejonowych zajęła I miejsce

 

1981

  • szkoła otrzymała odznaczenie „Zasłużony Bieszczadom”

 

1983

  • Małgorzata Piątek w „Konkursie Piosenki Polskiej” uzyskała I miejsce w eliminacjach rejonowych
  • Kierownikiem warsztatów przy „Chemomontażu” został p. Józef Rojek (do 1991r.)

 

1984

  • funkcję dyrektora objął mgr Marian Sypulski (dotychczasowy zastępca)
  • ponowne powołanie na wicedyrektora mgr A. Nowak( do 1986 r. )

 

1985

  • kierownictwo ZTS „Pronit” nadaje szkole medal „Zasłużony dla Zakładu”

 

1986

  • zastępcą dyrektora zostaje mgr Stanisław Mroczek
  • uczniowie działający w sekcji sportów obronnych i strzelectwa sportowego zdobywają I miejsce w Ligach strzeleckich dziewcząt i chłopców województwa radomskiego
  • funkcję kierownika warsztatów szkolnych przy ZTS „Pronit” pełni inż. Mieczysław Krajewski (do 2002r.), przed nim kierownikiem był mgr inż. Kazimierz Pieczyński

 

1989

  • szkoła otrzymała sztandar ufundowany przez ZTS „Pronit” i nadano jej imię Jędrzeja Śniadeckiego
  • utworzono technikum elektryczne
  • decyzją Rady Pedagogicznej uchwalono, że dzień 30 listopada każdego roku będzie świętem Patrona Szkoły

 

1990

  • dyrektorem szkoły zostaje mgr Kazimierz Rutkowski
  • utworzono liceum ekonomiczne o kierunkach kształcenia: finanse i rachunkowość, ekonomika i organizacja przedsiębiorstw

 

1991

  • szkoła przestała być szkołą przyzakładową i przejęta została przez Kuratorium Oświaty i Wychowania; wszyscy pracownicy warsztatów szkolnych, którzy dotychczas byli pracownikami „Pronitu”, stali się pracownikami szkoły
  • od 20 lutego pełna nazwa szkoły brzmi: Zespół Szkół Zawodowych im. Jędrzeja Śniadeckiego
  • ZSZ obejmuje: Zasadniczą Szkołę Zawodową, Technikum Zawodowe i Technikum Zawodowe dla Pracujących
  • Funkcję kierownika warsztatów szkolnych obejmuje p. Marian Śmietana

 

1993

  • zajęcia odbywają się również w budynku znajdującym się po drugiej stronie ulicy Parkowej, nazwanej budynkiem B

 

1994

  • nowym dyrektorem szkoły zostaje mgr Jan Włodarczyk
  • szkoła rozwija się organizacyjnie : utworzono I klasę szkoły zasadniczej- sterowniczy procesów chemicznych, ślusarz, elektromonter, Technikum dla Dorosłych- elektroenergetyk, aparaty i urządzenia przemysłu chemicznego
  • powstał nowy kierunek w liceum ekonomicznym- bankowość
  • drugim wicedyrektorem zostaje mgr Marek Ditrych ( do 1998 r. )

 

1995

  • szkoła rozpoczyna współpracę z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej ,w ramach której funkcjonują następujące typy szkół dla dorosłych: Policealne Studium Ekonomiczne, Zaoczne Liceum Ogólnokształcące , Policealne Studium Informatyczne, Policealne Studium Kosmetyczne ( w formie zaocznej działają do 2006 roku)
  • Sławomir Lewandowski zajmuje I miejsce w biegu na 3000 metrów
  • Katarzyna Wróblewska jest II w biegu na dystansie 1500 metrów

 

1996

  • powstają nowe kierunki kształcenia: ochrona środowiska i krawiectwo lekkie damskie
  • Ilona Przybyś zajęła III miejsce w konkursie wojewódzkim z matematyki dla klas I i II
  • Cezary Szot zostaje mistrzem świata w Boogie-Woogie w Szwecji

 

1997

  • mgr Janina Majewska pełni obowiązki wicedyrektora szkoły ( do 2007 r. )
  • Anna Molenda za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymuje stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • z inicjatywy Samorządu Szkolnego wydawana jest gazetka „Echo Zielonego”
  • ponowny wybór na kierownika Warsztatów Szkolnych inż. Mieczysława Krajeńskiego
  • Bartłomiej Konecki jest laureatem Mistrzostw Makroregionu w trójboju nowoczesnym
  • Monika Musińska zostaje laureatką „Konkursu Ortograficznego”
  • Reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej wywalczyła tytuł Wicemistrza Województwa

 

1998

  • Agnieszka Lewikowska zajęła I miejsce w IV Konkursie Ortograficznym na szczeblu wojewódzkim
  • Karolina Zielińska została laureatką Konkursu Matematycznego na szczeblu wojewódzkim
  • rozpoczyna działalność Szkolny Klub Europejski, którego opiekunem jest mgr Jacek Malicki
  • Jarosław Zawodnik otrzymał nagrodę w dziedzinie fotografii w ramach VIII Edycji Konkursu Moje Spotkania z Puszczą

 

1999

  • mgr Stanisława Iskra rezygnuje z pełnienia funkcji przewodniczącej Rady Szkoły-funkcję obejmuje mgr inż. Jadwiga Borowska
  • stanowisko wicedyrektora pełni mgr Stanisława Iskra
  • w Liceum Ekonomicznym utworzono nowy kierunek: bankowość
  • Adam Furga zajmuje I miejsce w VI Turnieju Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym na szczeblu okręgowym w Kielcach oraz III miejsce na szczeblu ogólnopolskim
  • Wyróżnienie dla Marzeny Rycherd za udział w II Międzynarodowym Konkursie Plastycznym: „Moniuszce w hołdzie-talentom z pomocą”
  • ZSZ otrzymuje dyplom uznania za wkład pracy w realizację programu „Czysta Wisła i Rzeki Przymorza”
  • Marta Bartnicka i Grzegorz Kowalski zostają mistrzami Polski i świata w Boogie Wrogie w kat. B-1
  • Piotr Siczek zostaje laureatem konkursu wiedzy o NATO na szczeblu centralnym
  • Ewelina Piecyk otrzymuje stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Nina Brodowska otrzymuje stypendium Prezesa Rady Ministrów

 

2000

  • I miejsce w piłce ręcznej chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej
  • II miejsce w półfinale międzypowiatowym piłki ręcznej chłopców
  • Ilona Kwaśnik, Rafał Rokosz, Joanna Molik otrzymują wyróżnienia w etapie rejonowym konkursu „Katyń- Golgota Wschodu”
  • Artur Majewski, Maciej Ziarkowski, Hubert Maciąg zostają laureatami w VII Turnieju Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Emilia Kłosowska i Jakub Ciepielski zdobyli wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim im. Bolesława Leśmiana w Iłży
  • Hubert Stępień i Łukasz Pytlak zdobyli II miejsce w konkursie historycznym
  • Edyta Szczepaniak jest laureatką konkursu o Współczesnym Izraelu
  • Wyróżnienie dla Joanny Gazdy za udział w VI edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym i Historii Mazowsza
  • Ewelina Kościsk, Michał Kusio i Agnieszka Wojciechowska otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Anna Pyrka zajmuje IV miejsce w III Międzyszkolnym Konkursie „Wiedzy o Prawie”, a Nina Brodowska miejsce V
  • drugim wicedyrektorem zostaje mgr inż. Adam Kacperczyk

 

2001

  • Joanna Gazda i Hubert Maciąg zajęli I Miejsce w rejonowym etapie VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1792 od Obertyna do Dubienki”, Piotr Pytlak zajął II miejsce, a Radosław Gnyś III
  • Anna Goldberg, Kamila Jaworska i Michał Kusio zostały laureatami konkursu „Europa w szkole- lepsze środowisko-lepsza Europa”
  • uczeń Kamil Szymański zajął I miejsce w konkursie „ Drogi do niepodległości Polski w XX wieku” w etapie rejonowym w kategorii: praca plastyczna
  • Rzecznikiem Praw Ucznia zostaje mgr Iwona Gozdur
  • Michał Kusio i Karolina Zielińska otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Zarejestrowano Szkolny Klub Europejski działający przy ZSZ w bazie danych Szkolnych Klubów Europejskich w Polsce, prowadzonej przez Centrum Informacji Europejskiej UKIE
  • powstała Komisja Mierzenia Jakości Pracy Szkoły, której przewodniczy mgr Aldona Lulkowska
  • warsztaty szkolne zostały przeniesione do Zespołu Szkół Chemicznych im. M. Skłodowskiej- Curie w Pionkach

 

2002

  • Magdalena Małek, Joanna Gazda otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • mgr Bożena Bińkowska zostaje Rzecznikiem Praw Ucznia
  • przeprowadzony zostaje remont budynku szkolnego
  • Zespół Szkół Zawodowych w wyniku reformy oświaty rozpoczętej w 1999 roku zmienia nazwę na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2
  • Opiekunką PTTK jest inż. Leokadia Wojciechowska
  • Z ramienia szkoły powołano mgr Elżbietę Michałowska i mgr Beatę Filę do pracy w Zespole Przeciwdziałania Uzależnieniom

 

2003

  • Joanna Gazda zostaje stypendystką Prezesa Rady Ministrów
  • Rozpoczyna działalność Szkolny Klub Wolontariatu pod opieką mgr inż. Jadwigi Borowskiej, który następnie prowadzą mgr Beata Z. i mgr Beata Fila
  • Anna Tarczyńska zajmuje I miejsce w konkursie „Wiedzy o Europie” pod hasłem „Europa plus Ja”

 

2004

  • Przemysław Kowalski, Magdalena Szafrańska otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • mgr Agnieszka Stępień pełni obowiązki Rzecznika Praw Ucznia
  • przeprowadzono pierwszą edycję Dnia Otwartego Szkoły, którego inicjatorką była mgr Beata Fila
  • przeprowadzono konkurs dla uczniów klas I – „Szansa na sukces”
  • odbyły się wybory uczniów naszej szkoły do Młodzieżowej Rady Miasta

 

2005

  • Przemysław Kowalski i Paulina Łobodziec zostają stypendystami Prezesa Rady Ministrów
  • KMJPS została przekształcona w Zespół Sterujący Jakością
  • mgr Barbara Suchecka zostaje powołana na lidera WDN

 

2006

  • Magdalena Miękus otrzymuje stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Karolina Pierzchała, Edyta Błaszkiewicz, Ewelina Korcz, Patryk Wojtyniak, Marta Żyła,Anna Wilk, Paweł Ociesa, Paulina Więckowska i Anna Stępień otrzymują stypendium Starosty Radomskiego

 

2007

  • Magdalena Miękus i Anna Stępień otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Krzysztof Rybicki, Beata Janas, Paulina Więckowska, Marta Żyła, Paulina Zawadzka
  • otrzymują stypendium Starosty Radomskiego
  • mgr Aneta Szczeblewska zostaje Rzecznikiem Praw Ucznia
  • Aleksandra Rybak zostaje laureatką konkursu „Polska w Unii Europejskiej”
  • Nowelizacja Statutu Szkoły
  • Magdalena Miękus zostaje laureatką VII Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości

 

2008

  • Paulina Łaska, Daria Stróż i Kinga Styś otrzymują stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Krzysztof Rybicki, Łucja Styś, Magdalena Podsiadła, Mateusz Sito i Aleksandra Nakoneczna otrzymują stypendium Starosty Radomskiego
  • przewodniczącą Zespołu Sterującego Jakością zostaje mgr Renata Wasiłek
  • rozpoczęto naukę w 3-letnim Zaocznym Liceum Ogólnokształcącym i Policealnym Studium Administracyjnym w zawodzie technik administracji
  • mandaty do Młodzieżowej Rady Miasta Pionki uzyskali Szymon Kustra i Marek Kopeć

 

2009

  • Mateusz Stawarz, Łucja Styś, Agnieszka Żyła, Mateusz Zarzycki, Aleksandra Nakoneczna, Kinga Łuczyńska, Aleksandra Sałbut otrzymują stypendium Starosty Radomskiego
  • Dominik Mazur zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego II edycji Konkursu Wiedzy o Gospodarce i Turystyce
  • Aleksandra Nakoneczna i Aleksandra rybak zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego XIX Olimpiady Teologii Katolickiej
  • laureatami ogólnopolskiego konkursu „ Strzeż się oschłości serca” zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury zostają: Agnieszka Cybulska, Mateusz Zarzycki, Michał Gwardiak, Daria Stróż i Gabriela Łodzińska
  • Mateusz Zarzycki zostaje laureatem XVIII edycji konkursu „ Moje spotkania z puszczą”
  • mgr Jacek Malicki zostaje wyróżniony w plebiscycie „Belfer Roku” czytelników „Echa Dnia” (siódme miejsce w „Złotej Dziesiątce”, pierwsze miejsce w powiecie radomskim)

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny