W dniu 02. kwietnia 2019 r. FotoDziennikarze z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez pracowników naukowych UMCS w Lublinie.
Dr hab. prof. Grażyna Stachyra, kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej uczyła pasjonatów dziennikarstwa, jak wyćwiczyć głos, aby móc występować w radiu i telewizji. Dr Karolina Burno-Kaliszuk, adiunkt z Zakładu Dziennikarstwa przedstawiła podstawy dziennikarstwa internetowego, a dr Kamil Fil wygłosił wykład – Mythbusters, czyli prawdy i mity o public relations.


Zajęcia odbyły się w ramach patronatu, jakim Wydział Politologii UMCS w Lublinie objął klasy fotograficzne z innowacją dziennikarską w roku 2017.
- Jestem przekonana, że warsztaty prowadzone przez znakomitych wykładowców Wydziału Politologii UMCS w Lublinie przygotują nas do świadomego i odpowiedzialnego korzystania ze środków masowej komunikacji. Sądzę też, że mogą wpłynąć na nasz wybór dalszej drogi edukacyjnej po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej- oceniła wyjazd Zuzanna Lao z klasy 2ft.

  

   

fot. Weronika Krekora

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny