Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

POŻARNICTWO

Pierwszy tydzień czerwca na obozie szkolno-treningowym w Kręsku na Mazurach.

WYDARZENIA

Uczniowie technikum informatycznego wzięli udział w obchodach Dnia Niepodległości.

GALERIA ZDJĘĆ

W marcu uczniowie kierunku Technik Informatyk odbyli praktyki w Grecji.

GRECJA

W dniach 2 – 3 października 2018 r. w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach rozpoczęła się realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Klubów Debat Historycznych” zorganizowanego z okazji 100 – lecia Niepodległości. Organizatorami projektu są: Fundacja „Polska Debatuje”, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i szkoły ponadgimnazjalne z województwa mazowieckiego.

Projekt będzie realizowany przez najbliższe lata i zakończy się w 2021 roku wielką debatą Klubów Debat na Uniwersytecie Warszawskim. Zgodnie z założeniami projektu wszyscy jej uczestnicy biorą udział w szkolenia przeprowadzanych przez edukatorów z Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie i pracowników Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Właśnie takie szkolenie odbył w Warszawie opiekun młodzieży p. Jacek Malicki, a w Zielonym sześć trzyosobowych zespołów z klas I – III technikum. Osobami, które przeprowadziły dwudniowe szkolenie byli: Adam Izdebski – student UW i edukator Fundacji „Polska Debatuje” Mateusz Próchniak – student UW i finalista Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych.
- Spotkanie z uczestnikami projektu edukacyjnego w ZS im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach okazało się dla nas bardzo ciekawe i pracowite, gdyż wszyscy biorący udział w szkoleniu wykazali się pracowitością, kreatywnością i wyjątkową ciekawością. Cieszymy się, iż drużyna z Zielonego będzie mogła skutecznie rywalizować z innymi drużynami podczas debaty 17 listopada 2018 r., na UW w Warszawie, ocenili udział w szkoleniu przedstawicieli nasze szkoły panowie edukatorzy.
- Cieszę się, iż uczniowie naszej szkoły uczestniczą w kolejnym projekcie edukacyjnym, tym razem jest to przedsięwzięcie poświęcone historii. Mam nadzieję, iż uczniowie Zielonego poszerzą swoją wiedzę historyczną i umiejętności skutecznego uczestnictwa w debatach. Mam nadzieję, iż dzięki temu projektowi będą mogli z powodzeniem rywalizować z drużynami szkół ponadgimnazjalnych , oceniła zaangażowanie uczniów naszej szkoły w projekcie p. Agnieszka Stępień – dyrektor Zielonego.
- Z wielkim zaciekawieniem czekałam na szkolenie i jestem zadowolona z faktu, iż były to wyjątkowe warsztaty. Cieszy mnie fakt, iż z moimi koleżankami z klasy II FP Edytą Kiragą i Marceliną Mazurek, udał nam stworzyć najlepszą drużynę z Zielonego. Przez najbliższe tygodnie będziemy spotykać się z naszym opiekunem p. Jackiem Malickim w celu przygotowania się do rywalizacji z innymi drużynami z województwa mazowieckiego, podsumowała swój udział w szkoleniu Kornelia Brzostowska.
-Udział projekcie edukacyjnym traktuje, jako ciekawe wyzwanie, mam nadzieję, iż wraz z moimi uczniami podniosę swoje umiejętności zawodowe i poszerzę swoją wiedzę dotyczącą okoliczności ponownych narodzin Polski w 1918 roku. Cieszy mnie fakt, iż tak liczna grupa uczniów odbyła szkolenie i mogę z nimi współpracować w celu skutecznego przygotowania się do „wielkiej debaty”. Mam nadzieję, ze po trudzie jaki wspólnie włożymy będziemy mogli skutecznie uczestniczyć w kolejnych debatach historycznych, stwierdził opiekun Klubu Debat Historycznych w Zielonym p. Jacek Malicki, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.
ZS Pionki

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

ZAOCZNA

Szkoła dla dorosłych

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

BAZA

Baza szkolna

MOODLE

Platforma e-learningowa

LIBRUS

Dziennik elektroniczny