W bieżącym tygodniu na stronach internetowych Wydawnictwa „Historia i Życie” zostały ogłoszone wyniki XI edycji konkursu historycznego „Historia i Życie”.  Motto przewodnie tegorocznej edycji brzmiało „Pasja przedsiębiorczości w historii rodzinnej, lokalnej, regionalnej”. Miło nam poinformować, iż wśród finalistów konkursu znalazł się tegoroczny maturzysta z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach– ADRIAN MARKOWSKI.

Adrian w nagrodę otrzyma certyfikat potwierdzający wysoki poziom jego pracy pisemnej na temat „Historia tłoczni płyt gramofonowych ZTS „Pronit” w Pionkach”.Pracę swoją napisał dzięki współpracy z nauczycielem historii z Zielonego, p. Jackiem Malickim. 

- Jestem mile zaskoczony faktem, iż moja praca została zauważona przez organizatorów konkursu. Jest to kolejny mój certyfikat, a promowanie historii lokalnej jest moją pasją – tak Adrian ocenia swój udział w konkursie. Prace pisemne zawsze wymagają dużego wysiłku intelektualnego i należy poświęcić wiele czasu na zbieranie materiałów źródłowych. Mimo to uważam, iż warto było, gdyż mogłem przedstawić w swojej pracy historię pionkowskiego zakładu pracy, jakim była tłocznia płyt gramofonowych ZTS „Pronit”, dodaje w swojej ocenie już absolwent ZS w Pionkach.

- Jestem dumny z Adriana, gdyż jako jedyny ze szkoły napisał pracę o historii lokalnej i otrzymał kolejny certyfikat. Prace oceniane były kilkakrotnie i tylko uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Wspólna praca przyniosła mojemu uczniowi tytuł finalisty ogólnopolskiego konkursu historycznego i poszerzyła Jego wiedzę historyczną. Tegoroczny Absolwent Zielonego zdobył już dla naszej szkoły 50. certyfikat, stwierdził Jacek Malicki, opiekun finalisty. – Osobiście czekam na zwartą publikację i Wielką Galę, która odbędzie się w przyszłym miesiącu w Warszawie, dodaje belfer z ZIELONEGO.

Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

LIBRUS

Dziennik elektroniczny