Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2021/2022

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniu 06 października 2020 roku w Centrum Aktywności Lokalnej
w Pionkach już po raz siódmy odbyły się zajęcia w ramach Akademii Niepodległości IPN. Wśród uczestników spotkania znalazło się dziesięcioro przedstawicieli Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach wraz ze swoim opiekunem – panem Jackiem Malickim.

Zajęcia Akademii Niepodległości rozpoczęły się wykładem i prezentacją - „Ignacy Ewaryst Daszyński –(1866 – 1936) i polscy robotnicy wobec najazdu bolszewickiego 1920 roku”. Odbył się również Konkurs Wiedzy o 1920 roku i wojnie polsko – bolszewickiej. Do rywalizacji przystąpiło osiemnastu uczestników, wśród nich dziewięcioro uczniów z Zielonego. Jury Konkursu obradowało w składzie: dr habilitowany Jacek Wołoszyn, profesor KUL – u i pracownik o/ IPN w Lublinie, Bartłomiej Gałkowski, nauczyciel historii PSP Nr 1 w Pionkach, Lidia Warchoł, nauczyciel historii z PSP Nr 2, Jan Siek, nauczyciel historii z CKZiU i Jacek Malicki, belfer historii z Zielonego. Laureatami konkursu zostali: Aleksandra Michalska z PSP nr 1- zdobyła pierwsze miejsce, Paweł Farbiś z ZS im. Jędrzeja Śniadeckiego -zajął drugie miejsce, Wiktoria Tabor z PSP nr 1 znalazła się na miejscu trzecim, zaś czwarte w finale zdobył Mateusz Kacperczyk z ZS im. Jędrzeja Śniadeckiego.

- Jestem zadowolony, iż zdobyłem II miejsce w konkursie i miałem okazję wysłuchać wierszy patriotycznych w interpretacji pana Andrzeja Zwolskiego. Udział w akademii Niepodległości to ciekawe uzupełnienie wiedzy historycznej tak potrzebnej do rywalizacji w trakcie debat historycznych, ocenił swój udział w siódmej edycji – Paweł Farbiś.

- Serdecznie dziękuję państwu Lidii i Markowi Wierzbickim oraz harcerzom ZHR z Pionek, a także panu Marcinowi Alotowi, dyrektorowi CAL w Pionkach, za zorganizowanie, już po raz siódmy ,Akademii Niepodległości. Dziękuję panu Waldemarowi Trelce, staroście Powiatu Radomskiego, panu Marcinowie Gency, dyrektorowi Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Radomiu oraz panu Andrzejowi Iwanowskiego, kierownikowi Wydziału Sportu Urzędu Miasta Pionki za ufundowanie gadżetów reklamowych. Uważam, że poznawanie historii narodu polskiego stanowi ważny element kształtowania postaw patriotycznych, podsumował udział w spotkaniu pan Jacek Malicki.

 

  

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

LIBRUS

Dziennik elektroniczny