Kierunki kształcenia proponowane w Zespole Szkół w roku szkolnym 2021/2022

REKRUTACJA

Klasa fototechniczna z innowacją dziennikarską została objęta patronatem UMCS

Patronat UMCS

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce z kierunkiem technik informatyk z pożarnictwem.

INFORMATYCY

Praktyki zawodowe w Grecji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

GRECJA

W dniach od 25 lutego do 3 marca 2021 roku już po raz jedenasty w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego
w Pionkach odbywają się „żywe lekcje historii” zorganizowane z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie ZIELONEGO na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie oraz his-u mają okazję obejrzeć gazetkę szkolną wykonaną przez uczniów klasy III IT: Szymona Jaworskiego
i Wiktoria Pudlewskiego.

- Przygotowanie gazetki poświęconej bohaterom walczącym w obronie niepodległej Polski było okazją
do bliższego zapoznania się z powojenną historią naszego narodu. Tragiczne losy wielu wspaniałych ludzi – patriotów stanowią przykład na to, jak należy rozumieć i obchodzić święto „żołnierzy wyklętych”, stwierdzili uczniowie Zielonego.

W trakcie obchodów święta „Żołnierzy Wyklętych”młodzieżmoże obejrzeć prezentacje multimedialne poświęcone bohaterom niezłomnym - „żołnierzom wyklętym”. Ich autorzy to Klaudia Nować z kl. IV FP, Paweł Farbiś i Szymon Jaworski z kl. IIIIT.Zostanierównież odczytany list od Andrzeja Dudy, prezydenta Rzeczypospolitej skierowany do organizatorów i uczestników obchodów Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych.

- Obchodzone w naszej szkole Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych Bohaterów staje się powoli tradycją i zaczyna odgrywać istotną rolę w poszerzaniu wiedzy historycznej, stanowiąc ważny element wychowania patriotycznego w życiu całej społeczności Zielonego. Dziękuję uczniom, a szczególne p. Renacie Wasiłek, nauczycielowi – bibliotekarzowi i p. Magdalenie Baran – nauczycielowi nauczania przedszkolnego - za zaangażowanie w opracowanie materiałów edukacyjnych związanych z obchodzonym świętem. Warto dodać,
iż tegoroczne obchody święta Żołnierzy Wyklętych pokazały, iż należy ciągle przypominać o bohaterach
i wychowywać młode pokolenie w duchu patriotyzmu. Pomimo pandemii CODIV – 19 oraz lekcji prowadzonych hybrydowo udało się przeprowadzić „żywe lekcje historii” i godnie uczcić bohaterów, którzy poświęcili swoje życie w walce o naszą wolność, podsumował obchody święta p. Jacek Malicki, belfer historii z ZIELONEGO.

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

LIBRUS

Dziennik elektroniczny