"Nauka praktycznych zastosowań oraz wiedzy z zakresu sieci komputerowych w technikum informatycznym realizowana w zagranicznej Spółce" "Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT".

2016/2017

"Rozwój kształcenia zawodowego drogą do aktywizacji młodzieży" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2017/2018

"Praktyczne szkolenie zawodowe szansą dla uczniów z ZS w Pionkach" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2018/2019

"Zielone na europejskim rynku pracy" realizowany w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2019/2020

W najbliższą niedzielę 12. marca 47. uczniów z klas o kierunku technik informatyk z Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach wyjedzie na zagraniczny staż zawodowy do Grecji organizowany w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. 

Miejscem pobytu informatyków z Zielonego będzie miejscowość Leptokaria - jeden z najpopularniejszych kurortów Riwiery Olimpijskiej.

Przed wyjazdem uczniowie na zajęciach dodatkowych doskonalili swoje umiejętności językowe, a także poznawali kulturę, obyczaje i tradycję Grecji. 

Celem głównym projektu jest zdobycie przez uczniów praktycznego doświadczenia zawodowego oraz podniesienia kwalifikacji zawodowych.  Poza zajęciami praktycznymi z sieci komputerowych i baz danych uczniowie zwiedzą wspaniałe, greckie zabytki, a także rozwiną swoje umiejętności interpersonalne i językowe. 

Informatycy z Zielonego nie mogą już doczekać się wyjazdu, a nam zostaje tylko im pozazdrościć i życzyć wspaniałych wrażeń!

 

 

 

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

LIBRUS

Dziennik elektroniczny