"Nauka praktycznych zastosowań oraz wiedzy z zakresu sieci komputerowych w technikum informatycznym realizowana w zagranicznej Spółce" "Praktyczne umiejętności uczniów techników krokiem do kariery w branży IT".

2016/2017

"Rozwój kształcenia zawodowego drogą do aktywizacji młodzieży" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2017/2018

"Praktyczne szkolenie zawodowe szansą dla uczniów z ZS w Pionkach" realizowanego w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2018/2019

"Zielone na europejskim rynku pracy" realizowany w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego".

2019/2020

Od 12. marca 2017r. informatycy z Zielonego przebywają na zagranicznym stażu zawodowym w Grecji, organizowanym w ramach projektu "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.Uczniowie wraz z opiekunami mieszkają  w miejscowości Leptokaria w hotelu Poseidon Palace.

Zajęcia merytoryczne odbywają się z podziałem na grupy: bazy danych oraz sieci komputerowe. Uczniowie pracują na terminalach ze zdalnym pulpitem podłączanym do serwera pracującego pod kontrolą Windows Server 2016. Uczą się tworzyć sieci, konfigurują stanowiska komputerowe, zarabiają wtyczki  RJ-45, konfigurują połączenia sieciowe, analizują model ISO/OSI sieci.

Baza, którą poznają uczestnicy wyjazdu to Oracle SQL. Tematyka zajęć obejmuje między innymi zagadnienia: praca w interfejsie Oracle SQL Developer, składnia SQL, proste zapytania do bazy (klauzula SELECT).

  

Poza praktykami młodzież ma okazję uczestniczyć w wielu atrakcyjnych zajęciach. Pogoda pozwala na korzystanie z uroków nadmorskiego kurortu. Uczestniczą również w wycieczkach. Do tej pory odwiedzili Platamonas i PaliosPantelejmon, zabytkową wioskę w prefekturze Pieria ulokowaną na stokach masywu Olimp, gdzie zwiedzili  zabytkowy kościół św. Pantelejmona.

  

Uczniowie mieli też przyjemność podziwiania prawosławnego monastyru - Wielkiego Meteora - „klasztoru zawieszonego w niebie”. Meteory to drugie po Świętej Górze Athos najważniejsze centrum prawosławnego monastycyzmu w Grecji oraz zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wielki Meteor zrobił ogromne wrażenie także na młodzieży z Zielonego.

  

Informatykom pozostało jeszcze kilka dni stażu w Grecji. Na pewno wiedzę i umiejętności zdobyte w tym czasie wykorzystają podczas egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, a piękne widoki ze słonecznej Grecji zapamiętają na zawsze.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII ZDJĘĆ.

 

 

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

LIBRUS

Dziennik elektroniczny