EKIPA WOLONTARIATU 

ROK SZKOLNY 2019/2020

1 Natalia Jurek
2 Kiraga Natalia
3 Marcelina Mazurek
4 Oliwia Szewczyk
5 Ewelina Iwanowska
6 Klaudia Nować
7 Kornelia Kuropieska
8 Kornelia Grabowska
9 Michał Kiraga
10 Igor Pszczoła
11 Kacper Burzyński
12 Natalia Lewikowska
13 Wiktoria Kowalska
14 Paulina Wdowiak
15 Sandra Ślażyńska
16 Paulina Derlatka
17 Zuzanna Bożek
18 Julia Rafa
19 Iwańska Wiktoria
20 Wiktoria Mularska
21 Adrian Karaś
22 Jakub Chołuj
23 Nikola Pyziak
24 Jakub Wilk
25 Dominika Klimas
26 Adrianna Hernik
27 Anita Hernik
28 Karol Sobieraj
29 Karolina Mąkosa
30 Klaudia Adamiec
31 Julia Łukaszuk
32 Aleksandra Sztobryn
33 Gabriela Stawarz
34 Kacper Kalbarczyk
35 Julia Janas
36 Natalia Chołuj
37 Zuzanna Towarek
38 Katarzyna Kiraga
39 Jakub Dąbrowski
40 Miłosz Modrzejewski
41 Wiktoria Jankowska
42 Joanna Tomaszewska
43 Roksana Adamczyk
44 Wiktoria Gołda
45 Natalia Skiba
46 Dawid Bzdzikot
47 Oliwia Ambroziak
48 Julita Jackowska
49 Melissa Petrucci
50 Krzysztof Bzdzikot
51 Zuzanna Drela
52 Patrycja Zagożdżon
53 Natalia Sito
54 Paulina Domańska
55 Wiktoria Zwolska
56 Milena Pierzchała

 

Opiekunowie wolontariuszy: p. Gałek Anna, p. Potera Magdalena.

 


 "Teczka na szóstkę"

 

Kolejna akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu pt. "Teczka na szóstkę" zakończyła się sukcesem. Młodzież Zielonego wspomogła potrzebujące dzieci. Udało nam się zebrać sporą ilość przyborów szkolnych, które przekazaliśmy SCW w Pionkach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Liczymy na Waszą pomoc w kolejnych akcjach.

Szkolny Klub Wolontariatu

 

 


 


 XIII Regaty Kajakowe Osób Niepełnosprawnych nad Stawem Górnym w Pionkach

 

Pierwszą akcją wolontariuszy w roku szkolnym 2016/17 był udział w XIII Regatach Kajakowych Osób Niepełnosprawnych nad Stawem Górnym w Pionkach.

To już kolejny raz mogliśmy służyć pomocą w przebiegu regat kajakowych. Podczas imprezy panowała przyjazna atmosfera sprzyjająca integracji integracji wszystkich jej uczestników. 

Za pomoc i zaangażowanie w akcję dziękujemy następującym wolontariuszom:

1. Ewelinie Purwin, 

2. Jakubowi Jarosławskiemu, 

3. Agacie Baran, 

4. Magdzie Pakosz, 

5. Zuzi Wojdak, 

6. Wiktorii Iwańskiej,

7. Julii Rafa,

8. Dominice Kwaśnik, 

9. Mateuszowi Palce. 

 


 


EKIPA WOLONTARIATU 2015/2016

1. Grzywacz Natalia 

2. Szymańska Martyna 

3. Kozłowska Natalia 

4. Molenda Dominik 

5. Noworolnik Wiola 

6. Kłusek Marlena 

7. Kamela Marta 

8. Rafa Kacper 

9. Sławiński-Sławecki Nikodem  

10. Śpiewak Dawid 

11. Markowski Adrian  

12. Jarosławski Jakub  

13. Rucińska Kinga  

14. Mróz Marika 

15. Śmietanka Milena

16. Starzyk Kinga 

17. Brodowska Julia  

18. Kołodziej Wiktoria 

19. Wojdak Zuzia 

20. Lisowski Szymon 

21. Tarczyńska Eliza 

22. Czyżewska Karolina  

23. Musiał Paulina  

24. Purwin Ewelina  

25. Posłuszna Agnieszka  

26. Cholewa Marcin  

27. Pakosz Magda  

28. Płusa Wiktoria  

29. Baran Agata 

30. Wodzińska Magdalena  

31. Krajewska Julia  

32. Pyrkowski Patryk  

33. Kacperczyk Karolina

 


 

„Podziel się Posiłkiem”

W dniach 25-26 września 2015r. wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod nazwą „Podziel się Posiłkiem”,  która odbyła się już po raz 12. W naszym mieście akcja odbywała się w sklepach Biedronka i zakończyła się powodzeniem, ponieważ wolontariusze zebrali bardzo dużo żywności, która zostanie przekazana potrzebującym.

Za pomoc i zaangażowanie w akcję „Podziel się Posiłkiem”  wolontariusze otrzymali podziękowania od Banku Żywności. W inicjatywie wzięli udział następujący wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach: Kamela Marta, Kacperczyk Karolina, Dominik Molenda, Marlena Kłusek, Wioleta Noworolnik, Wiktoria Płusa, Ewelina Purwin, Czyżewska Karolina,  Milena Śmietanka, Mróz Marika, Lisowski Szymon, Wiktoria Kołodziej, Nikodem Sławiński-Sławecki, Dawid Śpiewak, Adrian Markowski, Marcin Cholewa, Agnieszka Posłuszna, Zuzanna Wojdak, Magdalena Pakosz, Julia Brodowska, Paulina Musiał, Wojciech Włodek, Kinga Rucińska, Kinga Starzyk, Agata Baran.

Akcję nadzorowały: Anna Gałek i Magdalena Potera, pomagali: Beata Maj, Ela Michałowska, Ks. Tomasz Sztondera, Ks. Paweł Nowak.

 

 


KOLEJNA AKCJA WOLONTARIUSZY!

 

W dniu 22 stycznia 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Pionkach odbył się finał powiatowego konkursu "Bezpieczna droga do szkoły".  Uczestniczyło w nim prawie 250 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego powiatu radomskiego.

Młodzież rozwiązywała testy dotyczące przepisów ruchu drogowego, musiała zmierzyć się ze sprawdzianem z pierwszej pomocy, a ci którzy zdobyli największą liczbę punktów rywalizowali na rowerowym torze przeszkód.

W  sprawnej organizacji imprezy nie mogło zabraknąć wolontariuszy z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach. Byli nimi: Monika Jezuita, Kornelia Pyrka, Paulina Woźniak, Eliza Ruba, Martyna Szewczyk, Agata Kuciara, Natalia Grzywacz, Angelika Winiarska, Dominika Nakoneczna, Magdalena Dziekan, Adrian Markowski, Dawid Śpiewak, Adrian Sokolski, Jakub Jarosławski, Szymon Lisowski. Wolontariusze opiekowali się przydzieloną im grupą uczniów oraz nadzorowali przebieg testów. Dzień wcześniej wzięli udział w szkoleniu przygotowującym się ich do pracy podczas konkursu.

Po zakończonej akcji p. Katarzyna Stolarska - wicedyrektor PSP nr 5 podziękowała wolontariuszom za pomoc i  ich zaangażowanie w organizację finału konkursu.

 

 

 

 

 

 

 


 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM!

 

Zakończyliśmy akcję „I Ty możesz zostać Św. Mikołajem”. Zebraliśmy 154 zł. Zakupione przez Wolontariuszy słodycze znajdą się w paczkach, które Dzieci otrzymają podczas styczniowej zabawy karnawałowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pionkach.

 

 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

 


ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z ZIELONEGO!

 

 

W dniu 06. grudnia 2013 roku do Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach przybył Św. Mikołaj. Jak się szybko okazało nie był jedynym, który odwiedził Zielone. To poszczególne klasy przygotowały paczki, w których znalazły się słodycze i zabawki dla dzieci.

Organizowana od wielu lat przez młodzież Zielonego mikołajkowa akcja zbiórki darów dla milusińskich pokazuje, jak bardzo potrzebne są tego typu działania.

- Cieszę się, iż mogłam wraz z moją klasą sprawić radość dzieciom z biednych rodzin. Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, podobnie zresztą, jak zbliżające się Święta Bożego Narodzenia - stwierdziła Paulina Woźniak z klasy III LO.

- Młodzież chętnie uczestniczy w tego typu akcjach. Pomagają także nauczyciele i pracownicy Zielonego. Obecne dary zostaną przekazane dla dzieci i młodzieży z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Pionkach. Serdecznie dziękuję za pomoc wszystkim darczyńcom, przedstawicielom i opiekunom Samorządu Uczniowskiego: p. Ewie Machniewicz i p. Elżbiecie Michałowskiej -  podsumowała akcję przygotowania paczek p. Agnieszka Stępień, dyrektor Szkoły.

Warto dodać, iż  Św. Mikołaj obdarował całą społeczność  Zielonego, a niektórzy oprócz słodkości otrzymali rózgi.

 W konkursie na najatrakcyjniejsze mikołajkowe przebranie oraz świąteczną paczkę przyznano dwa pierwsze miejsca. Wyniki przedstawiają się następująco:

  •        klasa I ft – I miejsce za przebranie,

  •        klasa II Lo – I miejsce za paczkę.

Zwycięzcom gratulujemy oraz dziękujemy młodzieży za udział w zabawie.

 

 


 

 ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

 

 

 W dniach 29. 11. – 30. 11. 2013 roku i 01. 12. 2013 roku odbyła się  ogólnopolska akcja: Świąteczna Zbiórka Żywności.  Zorganizowały ją 32 Banki Żywności w 3 500 sklepach spożywczych w 584 miejscowościach. Wzięło w niej udział 52 000 wolontariuszy.

W naszym mieście zebrano 1200 kg różnych produktów.  W pionkowskim  sklepie Stokrotka pełnili dyżur następujący Wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach: Agata Kuciara z klasy 3lo, Anna Wójcik z klasy 3lo, Monika Jezuita z klasy 3lo, Monika Nowak z klasy 3lo,  Martyna Szymańska z klasy 2bt, Natalia Kozłowska z klasy 2bt, Monika Okoń z klasy 4bt, Natalia Grzywacz z klasy 1ft, Angelika Winiarska z klasy 1ft, Wioleta Noworolnik z klasy 1bt, Marlena Kłusek z klasy 1bt, Adrian Sokolski z klasy 3it, Adrian Markowski z klasy 2it, Dawid Śpiewak z klasy 2it, Nikodem Sławiński – Sławecki z klasy 2it, Kacper Rafa z klasy 1it, Jakub Jarosławski z klasy 1it, Szymon Lisowski z klasy 1rt.

 

 

   


WOLONTARIUSZE Z ZIELONEGO

  W dniu 23. listopada 2013 roku została przeprowadzona akcja „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę, bądź ich Świętym Mikołajem" zorganizowana przez pionkowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Zbiórka karmy dla zwierząt odbyła się w pięciu sklepach na terenie Pionek tj. w Stokrotce, delikatesach PSS przy Placu Konstytucji 3 Maja, „Azmexie”, delikatesach Pełna Chata, markecie „Ola”.

 

W akcji wzięli udział następujący wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach: Angelika Winiarska z klasy 1ft, Natalia Grzywacz z klasy 1ft, Monika Okoń z klasy 4bt, Martyna Szymańska z klasy 2bt, Oliwia Krawczyk z klasy 3lo, Dagmara Kowalska z klasy 2bt, Jakub Jarosławski z klas 1it, Szymon Lisowski z klasy 1rt, Adrian Sokolski z klasy 4it, Dawid Śpiewak z klasy 2it, Adrian Markowski z klasy 2it.

Warto dodać, że wolontariusze z Zielonego należą do Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pionkach i już od sześciu lat uczestniczą w różnych akcjach organizowanych przez SCW. W dniach 29. 11- 30.11. i 01.12. 2013 roku wezmą udział w Świątecznej Zbiórce Żywności. 

 


 TECZKA NA 6 – WYNIKI!

 

W dniach 16.10.2013 r. – 22. 10. 2013 r. Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził akcję Teczka na 6. Zebrano 130 zł. Za te pieniądze wolontariusze kupili przybory szkolne m. in. plecaki, zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki, kredki, plastelinę, długopisy i ołówki. Wszystkie te rzeczy otrzymają dzieci z ubogich rodzin. Akcja została zorganizowana wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pionkach oraz Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu. 

Wzięli w niej udział następujący wolontariusze: Natalia Grzywacz z klasy 1FT, Piotr Chmielewski z klasy 1FT, Jakub Jarosławski z klasy 1IT, Szymon Lisowski z klasy 1RT, Adrian Markowski z klasy 2IT oraz Dawid Śpiewak z klasy 2IT.

W imieniu dzieci – dziękujemy!

 


WSZYSCY WYGRALIŚMY!

W dniu 19 września 2013 roku w Hali Sportowej w Pionkach odbył się mecz charytatywny, w którym Skra Bełchatów pokonała 3:1 Asseco Resovię Rzeszów. Siatkarze grali dla dwóch chorych dziewczynek: Wioli Sidor i Darii Jasiorowskiej. 
Podczas meczu wolontariusze ze Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pionkach zbierali pieniądze dla dzieci. 


Wśród kwestujących znalazły się uczennice z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego: Oliwia Krawczyk, Kornelia Pyrka, Anna Wójcik, Eliza Ruba, Martyna Szewczyk, Monika Jezuita.

 Dziewczyny od trzech lat pracują w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Biorą udział w różnych akcjach, m. in. w zbiórkach żywności, imprezach organizowanych dla osób niepełnosprawnych i dzieci z ubogich rodzin. 

Wolontariuszki z Zielonego po raz trzeci uczestniczyły w meczu charytatywnym organizowanym przez p. Radosława Bieleckiego i jego kolegów z Pionkowskiego Towarzystwa Siatkówki.

Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego, 26-670 Pionki ul. Parkowa 6, tel/fax 48 612 80 90, e-mail: zspg2@wp.pl

SPECJALNA

Szkoła Specjalna

PROJEKTY

Projekty unijne

LIBRUS

Dziennik elektroniczny